بررسی مقایسه ای شاخص (Berg ) در بیماران سکته مغزی وافراد سالم

بررسی مقایسه ای شاخص (Berg ) در بیماران سکته مغزی وافراد سالمبررسی مقایسه ای شاخص (Berg ) در بیماران سکته مغزی وافراد سالم|32009526|vhr|بررسی مقایسه ای شاخص (Berg ) در بیماران سکته مغزی وافراد سالم ,مقایسه ای شاخص Berg,Berg,سکته مغزی,سیستم بینایی
با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : بررسی مقایسه ای شاخص (Berg ) در بیماران سکته مغزی وافراد سالمتحقیق حاضر با عنوان بررسی مقایسه ای شاخص (Berg ) در بیماران سکته مغزی وافراد سالم از سری تحقیق های رشته روانشناسی
میباشد. این تحقیق با گرایش روانشناسی عمومی در 49 صفحه با فرمت Word
(قابل ویرایش) و
نگارش شده است و همچنین این تحقیق
آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده دانشجویان می باشد.

====================================================
تمامی
فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده
کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با
ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
====================================================

قسمتهایی کوتاه از متن:

مقدمه
سکته مغزی یا حوادث عروقی مغزی ، شایعترین بیماری ناتوان کننده نورولوژیک در بزرگسالان می باشد ( Hildick Smith، 2000 ) . این بیماری حداقل نیمی از بیماران را دربخش نورولوژی بیمارستانها شامل می شود . سکته مغزی باعث آسیب سیستمهای حرکتی ، حسی ، ادراکی ،بینایی ، شناختی ، گویایی و .... شده ومهارتهای حرکتی وتعادلی آنهارا دچار اختلال می کند ، بنابراین ارزیابی حرکتی وتعادلی بیماران وکسب مهارتهای حرکتی وتعادلی آنها دارای اهمیت فراوانی می باشد.
از طرفی مهارتهای حرکتی و تعادلی در سالمندان نیز دچار تغییراتی می شود که درفعالیتهای روزمره زندگی آنها تاُثیر گذار خواهد بود . بررسی وارزیابی تعادل از راههای گوناگون امکانپذیر است . دراین پژوهش یک بررسی مقایسه ای بین یکی از شاخصهای تعادل ( Berg ) در بیماران سکته مغزی وافراد سالم انجام شده است .

اهمیــــت موضوع
اگرچه شیوع بیماریهای عروقی مغزی همچون سکته مغزی در 25 سال گذشته کاهش یافته است ، سکته مغزی هنوز هم به عنوان سومین عامل مرگ ومیر درجهان محسوب می شود . در طی سه دهه گذشته ، همرا با پیشرفت در عرصه های مهم پزشکی زمینه های پیشگیری ، تشخیص ودرمان به موقع بیماریها مهیا شده است وبه دنبال این جریان شاهد سیر نزولی در مرگ ومیر بیماریهای مختلف در سالهای گذشته بوده ایم که از آن جمله سکته مغزی را می توان مثال زد که آمار مرگ ومیر این بیماران به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافته است ومتعاقباً برمیزان بازماندگان آن به دلیل ناتوانیها ومعلولیتهای به جا مانده افزوده شده است ( Chang ، 1998 ) . میزان بروز سکته مغزی با افزایش سن ، به میزان قابل ملاحظه ای بالا می رود . از نظر آماری ، حدود 4400000 بیمارسکته مغزی در سرتاسردنیا زندگی می کنند ( AHA ، 1998 ) . تعداد موارد سکته مغزی در ایالات متحده آمریکا سالانه حدود 500000 مورد است که میزان مرگ ومیر آنها 23 % می باشد و50 % از بیماران نیز ناتوانیهای نورولوژیک را در سر تاسر زندگی متحــــمل می شوند ( Pedretti ، 2001 ، Chang ، 1998 ) . درایالات متحده شیوع سکته مغزی درمردان بیشتر از زنان بوده ودرمیان سیاه پوستان بیش از سفید پوستان دیده می شود (Neurological Reha. ،2000 ) .
ناتوانیها ومعلولیتهای ناشی از سکته مغزی را از جنبه های مختلفی همچون اجتماعی ، اقتصادی می توان مورد بررسی قرار داد . از نظراجتماعی ، بروزسکته مغزی ومعلولیت- های مورد انتظار ناشی از آن باعث ایجاد اختلال درنقش های اجتماعی که بیمار در جامعه ، خانواده و .... دارد می شود و از نظر اقتصادی از یک طرف به واسطه این که بیماران اغلب قادر به برگشت به شغل قبلی خود نیستند موجب بروز مشکل می شود وازطرفی دیگر نیز باید اشاره کرد که درمان پزشکی وتوانبخشی ونگهداری این بیماران هزینه سنگین را بر خانواده وجامعه وارد می کند به طوریکه 83 درصد ازبیماران زیر 65 سال حتی پس از چهارسال نیز به سطح فعالیت خود نرسیده اند ودرصد بالایی از آنان قادر به شرکت در فعالیتهای تفریحی واوقات فراغت نمی باشند (Jonghloed ، 1991 ).
عوامل متعددی همچون همی پارزی ، اختلال تعادل ، اختلال درکارکرد اندام بالایی و.... با استقلال در فعالیتهای روزمره بیماران سکته مغزی در ارتباط است .
در مورد نقش تعادل حرکتی باید اضافه کرد از آن جایی که بسیاری از فعالیتهای روزمره زندگی چه دربخش تحرک وچه دربخش مراقبت از خود دروضعیت خاص انجام می گیرد تعادل حرکتی رابطه نزدیکی با استقلال بیماران سکته مغزی دارد.
از طرفی درمورد افراد سالم باید ذکرکرد که با افزایش سن ثبات پوستچرال کاهش پیدا می کند . درواقع یکی از نگرانیهای مرتبط با سلامتی افراد بالای 60 سال ، افتادنهای مکرر آنها می باشد . به طوریکه بین 20 – 40 درصد از افراد بالاتر از 65 سال خانه نشین ، درهرسال افتادن را تجربه می کنند . تعداد افراد سالمندی که درطول یک سال به دلیل شگستگی ران می میرند 13 -67 درصد نقل شده است ، درنتیجه تلاشهای زیادی درجهت تعیین علل افتادنهای افراد سالمند به منظور تلاش برای کنترل یا حذف این وقایع صورت گرفته است ( charltte L. shupert , ph.D ، 2003) .
طبق مطالعه ای که در سال 1997 در ژورنال American medical association انجام شد ، تقریباً نیمی از جمعیت 7/1 میلیون نفری که در مراکز نگهداری به سر می برند ، در هرسال افتادن را تجربه می کنند و 11 % از این جمعیت به دنبال افتادن دچار صدمات جدی می شوند . ( Lauren Robetson ، 2003).
در ایالات متحده 2 میلیون نفر به دلیل اختلالات تعادلی حرکتی از نظر ADL ناتوان و وابسته شده اند ( Schenkman ، 1996 ) .
این اطلاعات نشان می دهد افرادی که ازنظر تعادل حرکتی مشکل دارند باید مشخص شده وسپس ارزیابی ودرمان مناسب برای این مساُله به طور ویژه درنظر گرفت . بنابراین با این هدف دراین پژوهش بررسی مقایسه ای شاخص برگ ( Berg ) ، بین بیماران سکته مغزی وافراد سالم صورت گرفته است .


مطالب دیگر:
🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق نظام سرمایه داری و نظریات مربوط به آن (فصل دوم)🔗مبانی نظری پیمان شکنی زناشویی🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق مفهوم تصمیم گیری و تصمیم گیری در سیاست خارجی (فصل دوم)🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق کانون تفکر تاریخچه و طبقه بندی آن (فصل دوم)🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق فرهنگ سازمانی و عملکرد سازمانی🔗دانلود پروژه آموزش ساخت سخت افزار فلشر 8 کانال با قابلیت تغییر افکت و تنظیم سرعت🔗پاورپوینت درباره زندگی زرافه ها (68 اسلاید و 26 اسلاید)🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق عملکرد سازمانی بیمارستانی🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق ساختار و فرایند تصمیم گیری در سیاستگذاری خارجی (فصل دوم)🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتی و خط مشی های تقسیم سود🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق چرم و چرم سازی و محصولات چرمی🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق جوی سازمانی و مشارکت در تصمیم گیری🔗مبانی نظری و پیشینه تحقیق جو عاطفی خانواده🔗پاورپوینت امضا رقمی و پروتكلهای احراز اصالت🔗آموزش تعمیر موبایل سامسونگ🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق جو روانی اجتماعی کلاس🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق تبلیغات و انواع تبلیغ (فصل دوم)🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق افسردگی واختلالات افسردگی وصرع (فصل دوم)🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق افسردگی ورویکردهای آن (فصل دوم)🔗دانلود نقشه اتوکد سیستم ارتینگ ساختمان🔗دانلود فایل تفنگ 106 میلیمتری🔗دانلود ترجمه مقاله 2017 الزویر ( Revisiting customers perception of service quality in fast food restaurants)🔗مبانی نظری پیشینه تحقیق همگرایی و بررسی سازمان های منطقه ای (فصل دوم)🔗مبانی نظری پیشینه تاریخی و جغرافیایی سیستان