دانلود مقاله ی ترجمه شده ی رشته مدیریت تاریخچه کوتاهی از پژوهش در عملیاتی (OR)

دانلود مقاله ی ترجمه شده ی رشته مدیریت تاریخچه کوتاهی از پژوهش در عملیاتی (OR) دانلود مقاله ی ترجمه شده ی رشته مدیریت تاریخچه کوتاهی از پژوهش در عملیاتی (OR) |490584|vhr|دانلود, مقاله ی, ترجمه شده ی ,رشته مدیریت ,تاریخچه ,کوتاهی , پژوهش, عملیاتی (OR)
با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : دانلود مقاله ی ترجمه شده ی رشته مدیریت تاریخچه کوتاهی از پژوهش در عملیاتی (OR)

دانلود مقاله ی ترجمه شده ی رشته مدیریت تاریخچه کوتاهی از پژوهش در عملیاتی

A Brief History of Operations Research

فایل ترجمه بافرمت ورد وقابل ویرایش میباشد

7 صفحه

5 صفححه انگلیسی

برای دریافت رایگان اصل مقاله کلیک کنید

مدیریت فنی ENGR801

تاریخچه کوتاهی از پژوهش در عملیاتی (OR) تحقیق در عملیات در قرن سوم زمانی که شاهHieron ازArchimedes خواست که وسیله ای برای شکستن محاصره دریایی روم تدبیر کند اقداماتی داشته است اما نمونه ای روشن OR (تحقیق عملیاتی) در طی جنگ جهانی اول مشهود بود ، زمانی که سیاستمداران سعی داشتند عملیات ارتش را بقانون ریاضی تجزیه و تحلیل کنند . جنگ جهانی دوم آغاز تحقیقات عملیاتی را به عنوان یک تحقیق سازمان دهی شده مشخص می کند . بریتانیا اولین کشوری بود که OR را مورد استفاده قرار داد زیرا از قبل یک سازمان دهی OR داشتند . و نهایتا در ماههای بعد زمانی که نیروهای ارتش هوائی و دریایی شروع به تجزیه و تحلیل موقعیت های مختلف جنگ کردند ، OR به آتلانتیک و آمریکا هم رسید . پس از جنگ موفقیت OR به اثبات رسید بطوری که بسیاری از عملیات نظامی به این فکر می کردند که چگونه زمینه مطالعاتی خود را ادامه دهند و درون ساختار نظامی گروههایی برای ادامه تحقیقات شکل گرفت . موقعیت اقتصادی که به علت جنگ بوجود آمده بود شروع به تغییر صنایع از تولیدات دوران جنگ به تولید کالاهایی برای مصرف کنندگان خصوصی نمود. انتقال از دوران جنگ به صلح یک اقتصاد رقابت جویانه را ایجاد کرد . تجارت باید کار آترو سودمندتر می شد این امر باعث شد تجارتخانه ها و شرکتها عملیات تجاری خود را تحلیل کنند و بدین ترتیب OR جایگاه دیگری یافت . همانطور که گفتیم OR از ارتش آغاز شد و سپس به تمامی ابعاد دولت وارد گردید . و بعد از آن به محدوده های مالی و بانکداری ، خطوط هوایی و تولیدات ماشین نیز راه یافت . و هم اکنون در هر صنعتی دیده می شود . تحقیق در عملیات شامل نمودهای زیادی از رشته های علمی است و روشهای جدیدی را در نظر دارد که در دراز مدت تغییراتی را در یک سازمان ایجاد می کند می دانید که تغییر یک شبه رخ نمی دهد . تحقیق عملیاتی چیست ؟ چون سیستم های عملیاتی توسط متخصصان OR بررسی می شود ، در محیط های دولتی و صنعتی بسیار متنوعی ظهور می یابد . بدین ترتیب نتایج حاصل از تحقیقاتشان بطور متناوب ملاحظات مهمی را برای راه حل مشکلات سیاسی و برنامه ریزی و گزینش در نظر می گیرد . می توان گفت OR یک ابزار انعطاف پذیر و نیرومند در مدیریت ارتقا عملکردهایشان می باشد متدهای تحقیقات عملیاتی ریشه در پایه های علمی دارد . یک گروه OR ( که در بعضی از شرکتها ممکن است متشکل از یک نفر باشد ) شامل محققین تعلیم دیده ای است که تکینک ها و متدهای خود را از زمینه های پایه علوم تسهیم می کنند . قدم اول تنظیم مساله است که پس از آن یک مدل ریاضی برای نمایش سیستم مورد مطالعه بنا می شود . مدلهای ریاضی یا مدلهای مفهومی معادلات یا فرمولهایی هستند که برای تشریح فاکتورهای مهم عملیات مطالعاتی ایجاد می شوند . پس می توان فاکتورها را تست کرد و به صورت ریاضی بکار انداخت تا تاثیرات تغییر مقادیر متغیرها را مشخص نمود . اساسا ، OR با عبارت زیر تعریف می شود : تحقیق بر روی عملیات کل سازمان برای تعیین و تشخیص مساله و سپس بهینه ساختن عملیات جهت ارتقاء سازمان کاربرد جدیدترین متدها و تکنیک ها کاربرد متدها و تکنیک های علوم مدیریتی قدیمی تر ایجاد و استفاده از مدلهای تحلیلی مطابق با علوم پایه طراحی و استفاده عملیات تجربی که بینشی را در رفتار عملیات واقعی بوجود می آورند . استفاده از تیم تحقیقی منسجم و خلاق برای حل مسائل عملیاتی پیچیده یک تعریف ساده : تحقیق عملیاتی مربوط به کار سیستم با حداکثر کارایی و حداقل هزینه می باشد .مطالب دیگر:
📖امتحان نهایی تأسیسات برودتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه خرداد 92📖امتحان نهایی تأسیسات برودتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه خرداد 93📖امتحان نهایی تأسیسات برودتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه دی 93📖امتحان نهایی تأسیسات برودتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه شهریور 92📖امتحان نهایی تأسیسات برودتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه شهریور 93📖امتحان نهایی تأسیسات حرارتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه خرداد 91📖امتحان نهایی تأسیسات حرارتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه خرداد 92📖امتحان نهایی تأسیسات حرارتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه خرداد 93📖امتحان نهایی تأسیسات حرارتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه دی 93📖امتحان نهایی تأسیسات حرارتی سوم هنرستان به همراه پاسخنامه شهریور 92📖دانلود بهترین تحقیق شبیه سازی بیمارستان برای بهینه سازی بهتر📖دانلود تحقیق جامعه شناسی بازی های ویدئویی رایانه ای📖بررسی و مقایسه چند روش بهسازی ساختمان های بتنی در برابر زلزله📖امتحان نهایی تأسیسات ساختمان سوم هنرستان به همراه پاسخنامه خرداد 91📖امتحان نهایی تأسیسات ساختمان سوم هنرستان به همراه پاسخنامه خرداد 92📖دانلود بهترین تحقیق شناسایی تشخیص و تصحیح خطا در شبکه📖جزوه ترمودینامیک دانشگاه صنعتی شریف📖کتاب ترمودینامیک پارسه📖کتاب پایگاه های اینترنتی مهندسی مواد و متالورژی📖کتاب ترکیب های بین فلزی📖کتاب تولید آهن📖کتاب کریستالوگرافی مدرسان شریف📖متالورژی مس📖امتحان نهایی تأسیسات ساختمان سوم هنرستان به همراه پاسخنامه خرداد 93📖امتحان نهایی تأسیسات ساختمان سوم هنرستان به همراه پاسخنامه شهریور 92